• Walutowe kredyty hipoteczne

    29Jeszcze kilka lat temu walutowe kredyty hipoteczne, najczęściej zaciągane przez kredytobiorców we frankach szwajcarskich, były szalenie popularne. Taki wybór waluty miał być formą oszczędności i gwarantować dłużnikom lepsze warunki udzielenia pożyczki i w konsekwencji prostszą spłatę powstałego zadłużenia.

    Jak się jednak okazało, hipoteczne kredyty walutowe były naprawdę nietrafionym pomysłem. Sytuacja jest fatalna do tego stopnia, że wiele osób musiało sprzedać zakupioną wcześniej nieruchomość a i tak pozostał do spłaty jeszcze spory dług. Jak pomóc w spłacie tak olbrzymiego zadłużenia?

    Na pewno dobrym pomysłem będzie na początek przejrzenie Internetu. Istnieje wiele stron, na których możemy znaleźć porady odpowiednie do naszej sytuacji. Warto później wybrać się do doradcy finansowego, który w tym przypadku może pomóc. Jednym z bardziej popularnych rozwiązań jest tutaj niewątpliwie wymiana waluty na własną rękę, na przykład w kantorze internetowym (https://www.wprost.pl/gospodarka/10009349/Czekajac-na-decyzje-rzadu-Jak-mozesz-sobie-pomoc-w-splacie-kredytu-hipotecznego.html).

    Trzeba przyznać, że takie postępowanie jest jak najbardziej polecane zadłużonym frankowiczom. Nad podobnymi działaniami pracuje obecnie nawet rząd, próbując rozwiązać problemy z hipotecznymi kredytami walutowymi. Niestety, sprawa ta jest skomplikowana i nawet przyjęcie reform pozwalających na zmniejszenie prowizji pobieranej przez bank nie spowoduje, że problemy osób posiadających kredyty hipoteczne we frankach znikną. Aby rozwikłać ten problem konieczne jest kompleksowe działanie ze strony państwa, które jest jednak zbyt kosztowne.