• Private banking czyli bankowość dla VIP-ów

    Bankowość prywatna obejmuje swoim zakresem usługi i produkty przeznaczone dla najbardziej zamożnych klientów. Charakteryzują się one wysokim poziomem zindywidualizowania i są związane z długoterminowym zarządzaniem aktywami. Wśród nich znaleźć można nie tylko profesjonalne doradztwo w kwestii planowania inwestycji pozwalających pomnażać majątek, ale również usługi pozafinansowe.

    Aby móc z nich skorzystać trzeba jednak spełnić określone kryteria ustalone przez instytucję. Zazwyczaj jest nim posiadanie aktywów finansowych o wartości co najmniej 500 tys. zł albo dochód miesięczny w wysokości od 20 do 50 tys. zł. Oczywiście kryteria te mogą różnić się w zależności od konkretnego banku.

    Bankowość prywatna to przede wszystkim zindywidualizowane i nastawione na długoterminowe zarządzanie majątkiem usługi. Najbogatsi klienci mogą więc liczyć na dopasowanie produktów do ich potrzeb i oczekiwań, zarówno jeśli chodzi o inwestycje, jak i zabezpieczenie posiadanego kapitału.

    Wśród nich znaleźć więc można lokaty, konta oszczędnościowe czy karty kredytowe – z przykładową ofertą można zapoznać się np. na https://www.lionsbank.pl/. Osoby korzystające z bankowości prywatnej ponadto mają do dyspozycji indywidualnego doradcę w kwestiach inwestycji, podatków, nieruchomości czy działalności charytatywnej. Oprócz tego mogą one skorzystać z usług concierge nie związanych zazwyczaj z finansami, ale dotyczących życia prywatnego, jak np. umówienie wizyty u lekarza czy rezerwacja biletów lotniczych.