• Dlaczego dobrze dobrane oświetlenie kuchni jest tak ważne?

    Przemyślany projekt kuchni przekłada się na wygodę użytkowania tego pomieszczenia. Jednocześnie warto pamiętać, że podczas aranżacji wnętrza uwagę należy zwrócić również na kwestie estetyki – w końcu domownicy spędzają w nim niemało czasu w ciągu dnia. Odpowiednio wybrane płytki ścienne do kuchni nadadzą wnętrzu ciekawego charakteru. Jednocześnie powinny one być łatwe do utrzymania w czystości. Chętnie wybieraną alternatywą jest też mozaika w kuchni – takie rozwiązanie wprowadza nieco więcej koloru i sprawia, że wnętrze nabiera życia.

    Aranżacje kuchni to oczywiście nie tylko meble, podłoga, płytki na ścianach czy urządzenia AGD, ale również oświetlenie kuchni. Niezależnie od tego, czy urządzamy niewielkie pomieszczenie, czy też mamy do zagospodarowania nieco większą przestrzeń, warto zastosować kilka źródeł światła. Gdzie je umieszczać? Obowiązkowo nad blatami roboczymi.

    Zapewni to nie tylko wygodę podczas przygotowywania posiłków, ale też może uchronić przed oparzeniami, skaleczeniami czy innymi wypadkami. Jeśli w kuchni znalazło się miejsce na stół, przyda się też wiszącą lampa nad nim, która oświetli strefę jadalnianą podczas posiłków. Jeśli kuchnia jest nieduża, warto skierować źródło światła ku górze – dzięki temu pomieszczenie zyska optycznie na przestronności.

    Planujesz remont kuchni lub chcesz wprowadzić zmiany, które nadadzą jej ciekawszego charakteru bądź sprawią, że wnętrze zyska na funkcjonalności? Zapoznaj się z poradami dotyczącymi jego urządzania na http://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/kuchenne-aranzacje-praktyczne-wskazowki-i-ciekawe-pomysly,n,1000213968.html.