• Czy własna księgowa się opłaca?

    biuro rachunkowe 02Każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność staje przed decyzją – w jaki sposób prowadzić księgowość. Oczywiście, można zdecydować się na samodzielne zajmowanie się wszystkimi formalnościami, niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że pochłania to dużo czasu i przy tym również wymaga dość szerokiej wiedzy. Dlatego też najlepiej sprawy te powierzyć bardziej doświadczonym specjalistom. Do wyboru są dwa rozwiązania – biuro rachunkowe lub własna księgowa. Co wybrać?

    Usługi księgowe świadczone przez biura rachunkowe cieszą się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród mikro, małych i średnich firm. Ich usługi nie są związane z wysokimi wydatkami – rozpoczynają się już od około 100 złotych na miesiąc. Przedsiębiorca musi jedynie pamiętać o tym, aby dostarczać do biura dokumentację, a jego pracownicy zajmują się resztą.

    Z kolei własna księgowa to już ekspert do dyspozycji – zawsze wtedy, gdy jest potrzebny, by zająć się formalnościami. Ze względu na wysokie koszty jest to opcja preferowana głównie przez duże firmy, które mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Naturalnie, własny księgowy czy księgowa do dyspozycji to duże udogodnienie, niemniej jednak większość przedsiębiorstw, w szczególności tych mniejszych nie może pozwolić sobie finansowo na tak wysokie koszty, które dochodzą nawet do 3-5 tysięcy złotych miesięcznie. Alternatywa w postaci 100-200 złotych na miesiąc jest bardziej atrakcyjna.

    Więcej informacji związanych z działalnością biura rachunkowego można znaleźć na stronach internetowych prowadzonych przez te biura. Jako przykład posłużyć nam może witryna katowickiego biura http://ksiegowebiuro.pl, gdzie znaleźć można nie tylko ofertę cenową, ale również opis oferowanych usług i inne przydatne informacje.