• Czy biznes to tylko wielkie firmy?

    biznesCzęsto oceniamy słowo biznes i dopatrujemy się jego znaczenia jako tego, który dotyczy wielkich firm i korporacji. Tymczasem biznes to również nasze małe przedsiębiorstwa i firmy, często jednoosobowe, które wbrew pozorom mają olbrzymi wpływ na całą naszą gospodarkę.

    W naszej rzeczywistości i w naszym modelu gospodarczym to one odgrywają olbrzymią rolę i w dużej mierze to od nich zależy, jak kształtują się najważniejsze wskaźniki ekonomiczne państwa.

    Choć pojedyncze firmy tego typu nie mają większego znaczenia dla całej gospodarki, to przy uwzględnieniu ich ilości szybko okaże się, że ich wyniki są kluczowe.

    To właśnie małe firmy wpływają na wzrost zatrudnienia i jego spadek to często małe firmy mają wpływ na dochody państw. Mały biznes jest równie ważny, a często ważniejszy niż ten duży. Dlatego też każde państwo stara się, aby ułatwić życie małym przedsiębiorcom, dostosowując przepisy do ich potrzeb, tak by mogły się one rozwijać i powstawać coraz to nowsze, gwarantując zdrowe podstawy ekonomiczne.